Неділя, 02.02.2025, 09:23
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 90
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Практичний модуль

Світ професій. Ким бути?
Формула правильного вибору професій

На цьому наша година спілкування підійшла до кінця. Але перш, ніж попрощатися, я хочу щоб ви оцінили роботу нашого заняття. Якщо ви вважаєте, що заняття пройшло на відмінно, ви показуєте п’ять пальців, якщо добре, то чотири, якщо на задовільно, три, ну а якщо зовсім не сподобалося, то два.Отже, яку оцінку ви поставите нашій роботі? 
  Спасибі за роботу на уроці. До побачення.

Додаток 1.
„Людина – природа”Професії, праця яких направлена на об’єкти живої природи, підрозділяються на три підтипи:
    1) професії,  праця  в яких направлена на рослинні організми;
    2) професії, праця в яких направлена на тваринні організми;
    3) професії, праця в яких направлена на мікроорганізми.

У перелік професій цього типу можна включити наступні:  робочий-лісовод, технік лісового господарства, садівник, майстер-квітівник-декоратор, майстер-виноградар,  агроном-агрохімік, рибовод, зоотехнік, ветеринарний фельдшер, лаборант-мікробіолог, технік-мисливець-звірівник і т.д.  Ці професії можна отримати в ПТУ, технікумах або безпосередньо на виробництві. Є професії цього типу, які можна одержати в інститутах: інженер лісового господарства, інженер-землевпорядник, вчений агроном, ґрунтознавець, зооінженер, ветеринарний лікар, інженер-технолог за технологією біопрепаратів, біолог і ін.

При виборі професій типу „людина-природа” важливо врахувати наступне: особливість біологічних об’єктів праці полягає в тому, що вони складні, мінливі, нестандартні. Вони змінюються по своїх внутрішніх законах. І рослини, і тварини, і мікроорганізми живуть, ростуть, розвиваються, хворіють, гинуть. Працівнику потрібно не просто дуже багато „тримати на думці”, але і в думках передбачати можливі зміни в об’єктах праці. Від нього потрібен ініціатива і самостійність в рішенні конкретних трудових задач. Важливі дбайливість і далекоглядність. Адже багато змін в тваринних і рослинних організмах можуть виявитися необоротними (рослини можуть зів’янути, загинути від шкідників, можуть початися хвороби худоби і т.д.) Мінливі умови праці вимагають від працівника творчого рішення виникаючих задач.

При виборі професій типу „людина-природа” важливо прийняти до уваги наступне. Для багатьох людей, у тому числі і школярів, природа виступає як привабливе середовище, пов’язане з відпочинком. Це не та любов до природи, яка очікується від професіонала в сфері „людина-природа”. Важливо розібратися, як саме ти любиш природу – як  майстерню, в якій  збираєшся віддавати всі сили виробництву тієї або іншої продукції, або, можливо,  любиш природу інакше? Перевірити свою любов до природи на міцність потрібно практично, суспільно корисною працею. Про це доречно порадитися з вчителем біології.

„Людина – техніка”. Технічних професій тисячі, це  найбільший тип по кількості професій і спеціальностей. Виділяють ряд підтипів професій.
    1. Професії, пов’язані з обробкою, здобиччю ґрунтів, гірських порід: прохідник, машиніст гірських машин, бурильник, дизеліст бурової установки, гірський технік, гірський інженер, гірський інженер-фізик і т.д.
    2. Професії по обробці і використанню неметалічних промислових матеріалів, виробів, напівфабрикатів: розкрійник, шваля-моторист, в’язальник, столяр, тесляр, оптик, ткаля, пресувальник виробів з пластмас, апаратник хімічного виробництва і т.д.
    3. Професії по виробництву і обробці металів, механічній збірці, монтажу машин, приладів, устаткування: токар, фрезерувальник, слюсар, металург, електрозварник, оператор верстатів з ЧПУ і т.д.
    4. Професії по ремонту, наладці, обслуговуванню механічного устаткування, технологічних машин, установок: слюсар-ремонтник, налагоджує, технік-механік, інженер-механік.

Вчитель математики
Годинник
Пошук
Календар
«  Лютий 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728
Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Історичні події
Календар України

Copyright MyCorp © 2025